Δώρα δεν έχει ακόμα από κάτω, γιατί θα τα φέρει ο Άη-Βασίλης τα Χριστούγεννα! Ο Βασίλης ζήτησε ένα μπουρνούζι (μ' αρέσει αυτό το παιδί γιατί είναι πρακτικό μυαλό) και να "έχει στην τσέπη καραμέλες και κέρματα"! (!) Η Ρέα ευτυχώς δεν ξέρει ακόμα να "ζητάει" οπότε ο Άη-Βασίλης θα της φέρει ότι μας αρέσει!
Πάντως στο "στολισμό" τα παιδιά το ευχαριστήθηκαν πολύ! Συμμετείχαν στη διαδικασία και το χαρήκαμε όλοι! Η Ρέα ήταν συνέχεια στην πλάτη μου (ψηλά, για να βλέπει), ο Δημήτρης άντεξε με υπομονή τα χριστουγεννιάτικα τραγούδια που ακούω μανιωδώς αυτές τις μέρες και ο Βασίλης τραγουδάει με άνεση «τρίγωνα κάλαντα»!
Καλά Χριστούγεννα σε όλους!
1 σχόλιο:
kala xristougenna!
Δημοσίευση σχολίου